הרהורים ומחשבות בנושאי כסף -
מחשבות, דחפים ודימויים טורדניים שנחווים כבלתי הולמים ופולשניים, גורמים לדכאון קל. חרדה ואי וודאות עשויים ללבוש מימדים של חשיבה כפייתית. כשהתסמינים מתגברים, פעולות היום יום מופרעות לעיתים קרובות על ידי מחשבות והרגשות בנוגע לכסף שלך.

הערכה חד צדדית -  בחינה כפייתית של ערך כל מוצר, אירוע ואף אנשים רק מן הזווית הכספית.

הפרעות שינה -
נדודי שינה ויקיצה בטרם עת.

מצב רוח
קופצני ועצבני, התפרצויות תכופות וחוסר שקט.

תחושות אשמה המשתקות קבלת החלטות ופוגמות בכל הנאה
. אשמה עקב צבירת ההון, אשמה, בפרט רגשי אשם בלתי מודעים, עלולים להביא להתנהגויות הכשלה עצמית, שהן דרכי הענשה עצמית על זה שיש לך מה שלא מגיע לך. הדבר ידוע בתור "סימטום קלינטון" (ואולי "סימפטום קצב") . כשקיימת אי התאמה קיצונית בין נסיבות בהן גדל ילד, ובין השגיו בבגרות, יש נסיון למזער את ההבדל, ואז אתה עלול "לירות לעצמך ברגל" כדי שההווה יהיה יותר מתאים לעבר. אנשים אוהבים עקביות ויכולת חיזוי, ואנחנו עלולים להמעיט במשמעות ההישגים שלנו אם הם גורמים לנו לחוש אשמה, או עצבנות. כאילו אמרנו לעצמנו, האיש החדש הזה, עם כל הכסף וההצלחה - זה לא אני!
לכן אנו רואים אנשים פועלים באופן אימפולסיבי בדרכים מובילות להרס עצמי. עקב תחושה של אשמה או של בטחון עצמי מופרז, הם עלולים לפעול באופן אימפולסיבי, לרכוש מעל הדרוש, ולנהל את כספם בצורה שלוחת רסן, לא כשומרים נאמנים של הפקדון שנפל בחלקם.

בעיות בזהות עצמית -
קבלת כסף היא נקודת מפנה - הזדמנות למחשבה מחדש על החיים, ולאיזון מחדש של השקעת הזמן והאנרגיה בעצמך, במשפחתך, בקשרים האנושיים שלך בעבודה שלך, בקהילה שלך ובעולם בכלל. 
חלק מהאנשים נתקעים בנקודה הזו, בהרגשת מבוכה ואי וודאות בנוגע לזהותם ולדברים החשובים להם. הרגשות המבוכה ואי הוודאות עלולה להביא להכחשה טוטלית של אפשרויות חדשות, שעשויה לפעול במשותף  לגישה של פסיביות ושל הרגשת "לא מגיע לי". האדם עלול לפעול כאילו הוא מנוע מלהשתמש בכספו - לא ממשים אופציות, ולא משנים גשיה ופעילות.

הרגשת אופוריה ותחושת כל יכול -
גם אם הרווחים נצברו עקב מזל ממש (כמו בלוטו) או כמעט רק במקרה (כמו השקעה שהצליחה באופן בלתי צפוי), האדם מרגיש שהכל קרה בזכות תבונתו המפליגה. במקרה כזה הוא בטוח שיש לו "מגע זהב" וכל דבר בו ישקיע ישגשג וישכפל את ההצלחה. הדבר עשוי להביא להתנהגות שחצנית, או להשקעות רגשיות בפעילויות של ידידים ומכרים, ואבדן שליטה על הכסף.

הרגשת איבוד שליטה -
אם לאדם אין ערכים מוצקים והבנה מעמיקה בנוגע לדברים החשובים לו ולאן הוא רוצה להגיע, קל להרגיש כאילו ספינת חייך יצאה משליטה, בפרט שבאופן אובייקטיבי אכן השתנו הנסיבות.

הלם הפס הרץ - מחזורים של חרדה ודכאון בתגובה להתנהלות השוק. מעקב בלתי פוסק אחרי המדדים והמניות, ותגובה רגשית לכל אירוע כלכלי. גם אירועים לא כלכליים מנותחים ומוערכים רק לפי התגובה הצפוייה של השוק.

גידול ניכר בחששות והתקפי חרדה -
כאילו מישהו הגביר את העוצמה במגבר הפנימי שלך.

חשיבה פרנואידית -
חשש מתמיד מנצול ופגיעה. באם אין מרכז פנימי של עוצמה, והרגשת ערך עצמי בלתי תלוי, קשה לעמוד בפני החשש שאנשים שמבקשים את קרבתך עושים זאת רק בגלל כספך. 
הרגשת דכאון גוברת - הרגשת ריקנות, עצבות, חוסר הנאה מפעילויות פשוטות. גם אם יש לך כל מה שאתה רוצה וגם אם אתה יכול לבלות חופשה בכל מקום ובכל עת שאתה חפץ, עדיין לא מבטיחים הרגשה פנימית של סיפוק ומלאות. בילויים ובזבוז כסף על עצמך מאבדים את הקסם שלהם עם הזמן, ומשאירים אותך בהרגשה של ניתוק מהאחרים ומהעולם, וגם מהאדם הטוב הפנימי שבתוככי עצמך.

משברים - כתוצאה מההתנהגויות הללו, לאורך זמן עשויים להתערער היחסים עם הקרובים אליך, ואם מתעלמים מהם עלולים הסינדרומים להחריף ולהפוך לחסמים מתמידים להנאה מהחיים.

 
התנהגויות, תסמינים וגישות המאפיינים שפעת
מי עלול לסבול משפעת